29 Maj 2019
Comments 0
Category Aktualności
29 maja 2019, Comments 0

Każdy pracodawca zobligowany jest przepisami kodeksu pracy do ochrony zdrowia i życia swoich pracowników, zarówno tych zatrudnionych na umowę o pracę i umowy cywilnoprawne, jak i osób prowadzących na terenie zakładu własną działalność gospodarczą. Niestety, troska o BHP wciąż jest traktowana w naszym kraju dość niestarannie, choć ma niebagatelny wpływ na codzienne funkcjonowanie każdego zakładu pracy.

 

Cel rzetelnego przygotowania do pełnienia obowiązków pracowniczych

 

Badanie Państwowej Inspekcji Pracy potwierdza, że rokrocznie prawie 75% wypadków przy pracy związanych jest z nieprawidłowym zachowaniem pracownika, błędnym wykorzystaniem maszyn lub niezastosowaniem sprzętu ochronnego. Potwierdza to, jak ważną rolę pełni rzetelne przeszkolenie załogi, pomagające chronić nie tylko zatrudnionych, ale także zabezpieczać interesy samych pracodawców. Ci ostatni, w razie niezapewnienia przeszkoleń, musieliby bowiem liczyć się z poważnymi konsekwencjami, np. w postaci nakładania kar finansowych.

 

Korzyści ze szkoleń BHP dla pracodawcy

 

Zgodnie z kodeksem pracy, zatrudnienie każdej nowej osoby musi zostać poprzedzone szkoleniem BHP. Ma ono dotyczyć wykonywania pracy na konkretnym stanowisku oraz związanych z tym potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia. Szkolenie musi także odbywać się na koszt pracodawcy. Choć na pierwszy rzut oka większość przedsiębiorców dostrzega tu tylko koszty, to jednak dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu osiąga się wiele pośrednich korzyści. Przede wszystkim pracownik uzyskuje konkretną wiedzę odnośnie swojego stanowiska, co pozwala na bardziej wydajne działanie, a także umożliwia prawidłową reakcję w przypadku pojawienia się niebezpiecznych sytuacji.

 

Co obejmuje profesjonalne doradztwo BHP?

 

Obsługa BHP to szeroki zakres działań, który często warto zlecić zewnętrznym doradcom. Ci, dzięki odpowiedniej wiedzy z zakresu prawa pracy, zaproponują optymalne rozwiązania. Propozycja naszej firmy szkoleniowej obejmuje kompleksową obsługę BHP dla firm, na którą składa się doradztwo, organizacja szkoleń oraz pomoc w przypadku postępowania powypadkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>